Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Kolejne podium Janosza w Lamborghini Super Trofeo Asia
Artur Janosz w Lamborghini Super Trofeo Asia

Artur Janosz minionego weekendu kolejny raz stanął na podium w pucharze Lamborghini Super Trofeo Asia.

Polak startował na torze Chang w Tajlandii - z nowym zmiennikiem. Był nim 20-letni Brytyjczyk Toby Sowery, mający na koncie m. in. trzecie miejsce w Brytyjskiej Formule 3.

Janosz zaczął rywalizację (toczącą się w upalnych warunkach) od czwartego miejsca w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu. W samych zawodach nikogo nie wyprzedził, ale gdy oddał 620-konne Lamborghini Huracan zmiennikowi, ten finiszował jako drugi. Niestety, drugi wyścig nie był udany. Sowery, który zakwalifikował się do niego na trzeciej pozycji, odpadł na pierwszym zakręcie, uderzony przez rywala.

Pankiewicz wciąż czeka na pierwszy punkt w Formule Renault 2.0 Eurocup

Julia Pankiewicz ponownie nie zdołała zapunktować w Formule Renault 2.0 Eurocup. Warszawianka tym razem ścigała się na ulicznym torze Pau we Francji. W pierwszych zawodach zajęła 22. pozycję, drugich nie ukończyła, aczkolwiek została sklasyfikowana - na 24. lokacie.

"Dubai" na podium w FIA International Hill Climb Cup

Były dwukrotny mistrz Polski w wyścigach górskich startujący pod pseudonimem "Dubai" stanął na najniższym stopniu podium pierwszego dnia słowackiej rundy FIA International Hill Climb Cup, rozegranej w ramach zawodów Moris Cup Jahodna.