Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Lukas na podium 12H Silverstone
Lukas na podium 12H Silverstone

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Lukas na podium 12H Silverstone

2018-03-12 - G. Filiks     Tagi: Lukas, Silverstone
Minionego weekendu Kuba Przygoński wygrał Dubai International Baja i został liderem Pucharu Świata w rajdach terenowych (więcej info). Sukces odniósł także Robert Lukas, który stanął na podium pierwszej edycji 12-godzinnego wyścigu na brytyjskim torze Silverstone.

Polak wystartował w zawodach Porsche 991 GT3-R wspólnie z dwoma zmiennikami: Austriakiem Zeljko Drmicem oraz Niemcem Patrickiem Eisemannem.

Podzielony na dwie części, bardzo trudny, częściowo deszczowy wyścig przyniósł naszemu rodakowi i jego partnerom drugie miejsce wśród kierowców samochodów GT oraz trzecie ogólnie. Załoga zespołu Forch Racing przejechała 276 okrążeń, o dwa mniej niż triumfatorzy, którzy dosiadali Ginettę G57 P2, i o jedno mniej niż sklasyfikowani na drugiej pozycji kierowcy Mercedesa AMG GT3.

Zawody stanowiły pierwszą rundę nowych mistrzostw Europy w wyścigach długodystansowych organizowanych przez firmę Creventic.

Dodajmy, że na Silverstone odbył się jednocześnie wyścig 24-godzinny.