Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Ptak kolejny rok w Euroformule Open
Ptak kolejny rok w Euroformule Open

2016-02-16 - G. Filiks     Tagi: Ptak, Euroformuła Open
Antoni Ptak jak Igor Waliłko zostaje w Euroformule Open na sezon 2016.Ubiegłego roku Waliłko zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej tej serii z dwoma podiami na koncie, Ptak był 13. Antek nie wywalczył żadnego podium w hiszpańskich mistrzostwach, za to dwukrotnie finiszował trzeci w zakończonym minionego weekendu tegorocznym sezonie ciekawie obsadzonego nowozelandzkiego cyklu wyścigowego jednomiejscowych bolidów Toyota Racing Series.

Ptak w międzyczasie jeszcze wystąpił na posezonowych testach GP3, ale uzyskiwał na nich słabe wyniki.

Waliłko i Ptak będą dalej zespołowymi partnerami w Euroformule Open, reprezentując mistrzowski team RP Motorsport. Pierwsze zawody nowego sezonu zostaną rozegrane w dniach 23-24 kwietnia na torze Estoril w Portugalii.