Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WEC: Dublet Audi w kwalifikacjach na Interlagos
WEC: Dublet Audi w kwalifikacjach na Interlagos

Audi zdominowało kwalifikacje do 6-godzinnego wyścigu na brazylijskim torze Interlagos, czwartej tegorocznej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Duet modeli R18 e-tron quattro zajął dwa pierwsze miejsca. Górą była załoga nr 1. Marcel Fassler i Benoyt Treluyer, do których na wyścig dołączy Andre Lotterer, po czterech okrążeniach uzyskała średnią 1:21.303. Para Tom Kristensen oraz Loic Duval okazała się zaledwie pół dziesiątej sekundy gorsza. Na jej wyniku zaważył bączek Kristensena w 'eskach' Senny.
Jedyny wóz Toyoty, która rok temu w Sao Paulo odniosła swoje pierwsze zwycięstwo, zajął trzecie miejsce. Sebastien Buemi oraz Anthony Davidson modelem TS030 Hybrid ulegli szybszemu Audi o niespełna 0.3 sekundy.

Trzy minuty przed końcem kwalifikacje przerwał... balon. Spadł razem z zawieszoną reklamą na prostą startową. Po usunięciu go sesję wznowiono, ale już nikt nie zdecydował się wyjechać.

W kategorii LMP2 wygrał pojazd ORECA-Nissan 03 zespołu G-Drive/Delta-ADR. Mike Conway i John Martin pokonali nim o pół sekundy auto ORECA stajni Pecom/AF Corse, którym dzielili się Nicolas Minassian i Pierre Kaffer.

Nowicjusz w wyścigach długodystansowych Richie Stanaway ustanowił najlepszy czas wśród GTE Pro. Nowozelandczyk zwyciężył wspólnie z Pedro Lamym za sterami Aston Martina Vantage GTE. Druga lokata przypadła Porsche 911 RSR duetu Marc Lieb / Richard Lietz.
Klasę GTE AM wygrało Ferrari F458 Italia pary Marco Cioci / Matt Griffin.
WEC 2013 - Interlagos - kwalifikacje (TOP 10)