Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  WEC: Dublet Porsche w kwalifikacjach na Interlagos
WEC: Dublet Porsche w kwalifikacjach na Interlagos

Porsche wywalczyło dublet w kwalifikacjach Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) do ostatniego wyścigu sezonu 2014 na brazylijskim torze Interlagos.

Najlepszą średnią z czterech okrążeń uzyskali Mark Webber i Timo Bernhard z załogi nr 20. To ich pierwsze pole position. Australijczyk oraz Niemiec złożyli czas 1:17.676, pokonując o 0.107 sekundy załogę Porsche nr 14, reprezentowaną przez Neela Janiego i Marca Lieba.

Anthony Davidson oraz Sebastien Buemi już koronowani tegorocznymi mistrzami świata kategorii LMP1, Toyotą nr 8 zajęli trzecie miejsce ze stratą niespełna 0.4 sekundy. Najlepszemu Audi przypadła czwarta pozycja. Wywalczyli ją Marcel Fassler i Benoit Treluyer, wypadając słabiej niż najszybsza załoga już o 1.213 sekundy.

W kategorii LMP2 pierwsze pole startowe zgarnęli Roman Rusinow i Olivier Pla z Ligiera JSP2 zespołu G-Drive. Ogólnie zajęli 10. lokatę w stawce 26 samochodów.
W GT, zarówno rywalizację Pro, jak i Am, zwyciężył Aston Martin. Pierwszą z wymienionych klas wygrał duet Stefan Mucke - Darren Turner, drugą Pedro Lamy - Christoffer Nygaard.
Długodystansowe Mistrzostwa Świata (WEC) - sezon 2014 - Interlagos (Brazylia) - kwalifikacje (TOP 10)