Motorsport  »  Sporty samochodowe  »  Webber kończy karierę wyścigową
Webber kończy karierę wyścigową

Mark Webber zapowiedział zakończenie swojej bogatej kariery wyścigowej po 2016 roku.

Australijczyk jest aktualnym mistrzem świata w wyścigach długodystansowych (razem z Timo Bernhardem i Brendonem Hartleyem). Wcześniej był czołowym kierowcą Formuły 1. Wygrał tam dziewięć Grand Prix i trzykrotnie zdobywał najniższy stopień stopień podium klasyfikacji generalnej. Przed 40-latkiem jeszcze tylko trzy starty. Zostały mu do przejechania eliminacje Długodystansowych Mistrzostw Świata w Japonii (nadchodzącego weekendu), Chinach i Bahrajnie.

Po zawieszeniu kasku na przysłowiowym kołku Webber ma zostać "specjalnym przedstawicielem" Porsche, które wystawia go w serii WEC. „Doszedłem tam, gdzie moje miejsce". - powiedział Mark. „Porsche to marka, którą zawsze darzyłem największym uczuciem i która najbardziej mi odpowiada".

„Będzie mi brakować czystej szybkości, docisku oraz rywalizacji, ale chcę odejść na fali i bardzo wyczekuję stojących przede mną nowych zadań".