Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Debiut Więcka w Formule DRIFT
Piotr Więcek w Formule DRIFT

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Debiut Więcka w Formule DRIFT

Topowy polski drifter Piotr Więcek minionego weekendu zadebiutował w amerykańskiej Formule Drift.

Nasz rodak startował Nissanem Silvią S15 w Long Beach. Zajął 10. miejsce. Odpadł w pojedynku z Litwinem Aurimasem Bakchisem, czwartym kierowcą poprzedniego sezonu.
Piotr Więcek w Formule DRIFTPiotr Więcek w Formule DRIFT
Zwyciężył dobrze znany polskim kibicom Irlandczyk James Deane - zespołowy partner Więcka z Worthouse Drift Team. Wrócił do Formuły D po siedmiu latach przerwy.

Zarówno samochód Więcka, jak i Deana, przygotował lubelski G-Garage.

Kaczmarski bez wspomagania w Rallycrossowych Mistrzostw Europy

Tymczasem Martin Kaczmarski rozpoczął swój drugi sezon w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy.
Martin Kaczmarski w Rallycrossowych Mistrzostwach EuropyMartin Kaczmarski w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy
26-latek przebrnął kwalifikacje na torze Barcelona-Catalunya, ale odpadł w półfinale. W wyniku zderzenia z rywalem stracił wspomaganie kierownicy w swoim Fordzie Fiesta i zajął ostatnie, 6. miejsce. Do finału awansowali Anton Marklund, Henning Solberg oraz Rene Munnich.

Kaczmarski i tak się cieszył z uzyskanego rezultatu - jak i z poprawek dokonanych zimą w jego samochodzie.
Zmienne szczęście Broniszewskiego w Blancpain GT Series Sprint Cup

Michał Broniszewski i jego włoski partner Giacomo Piccini przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów podczas pierwszej rundy Blancpain GT Series Sprint Cup, zorganizowanej na torze Misano. Niestety, nie było szczęśliwego zakończenia.

Zaczęło się od poważnego wypadku Picciniego na treningu. Przód Ferrari 488 GT3 załogi zespołu Kessel Racing został całkowicie rozbity. Udział w dalszej części weekendu stanął pod znakiem zapytania, ale po całonocnej pracy ostatecznie auto udało się naprawić.
Michał Broniszewski w Blancpain GT Series Sprint CupMichał Broniszewski w Blancpain GT Series Sprint Cup
W kwalifikacjach obrońcy tytułu zdobyli drugie miejsce w kategorii Pro-Am. Na decydującym okrążeniu Piccini był wolniejszy o 0,166 sekundy od Julesa Gounona z Mercedesa-AMG GT3.

W rozegranym sobotniego wieczoru wyścigu kwalifikacyjnym już zwyciężyli. Na pierwszym kółku doszło do potężnej kraksy z udziałem wielu samochodów, ale Piccini uniknął zamieszania.
Jednak problemów nie udało się ominąć Broniszewskiemu w zawodach głównych. Na pierwszym okrążeniu nasz rodak został trzykrotnie uderzony przez rywali, którzy uszkodzili mu dyfuzor i przebili oponę.

Ferrari oznaczone numerem jedenastym znalazło się w ten sposób poza podium w swojej klasie, na 4. lokacie - i 22. ogólnie.

źródło: fot. formulad.com