Motorsport  »  Aktualności  »  Podsumowanie startów Polaków w weekend: Lukas siódmy w Porsche Supercup
Robert Lukas w Porsche Supercup

Podsumowanie startów Polaków w weekend: Lukas siódmy w Porsche Supercup

Robert Lukas minionego weekendu zajął 7. miejsce w Porsche Supercup na nielubianym przez siebie torze Red Bull Ring.

Polak był szósty w kwalifikacjach, a po starcie wyścigu awansował na piątą pozycję, ale później zwiedził żwirowe pobocze i spadł na dziesiątą. Przez resztę zawodów odrabiał straty. W zmaganiach uczestniczyli też Igor Waliłko i Piotr Parys.

Waliłko, który zajął 17. lokatę w czasówce, w wyścigu spadł na 22. pozycję, ale potem jeszcze przedarł się na 14. miejsce

Z kolei Parys był 12. w kwalifikacjach, a w zawodach początkowo podążał za Lukasem. Jednak później popełnił błąd i znalazł się 27. miejscu. Ostatecznie został sklasyfikowany na 22. pozycji. Warto wspomnieć, że wcześniej 18-latek zaskoczył 4. lokatą na treningu.

W klasyfikacji generalnej sezonu Lukas utrzymał 5. miejsce.

Rdest bez sukcesu w TCR Germany

Gosia Rdest zaliczyła nieudany występ w rundzie krajowej serii TCR w Niemczech na torze Oschersleben.

W pierwszym wyścigu 24-latka awansowała o cztery pozycje, ale nie miało to wielkiego znaczenia - i tak uplasowała się daleko. Na 23. lokacie. W drugich zawodach, rozegranych na mokrej nawierzchni, Polka zaopatrzona w opony typu slick odpadła na starcie. Ratując się przed uderzeniem w rywala, który nie mógł ruszyć, opuściła tor i uderzyła swoim Audi RS 3 LMS w barierę.

Myszkowski i Lewandowski w 25-godzinnym wyścigu Volkswagenów Beetle

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski przewodzący klasyfikacji generalnej Lamborghini Super Trofeo Europe w klasie AM, wzięli udział w 25-godzinnym wyścigu Volkswagenów Beetle na torze Spa-Francorchamps.
Tworząc załogę z trzema zagranicznymi kierowcami, zajęli... 106. miejsce na 119 samochodów.